Az autópálya mentén bajba kerülni mindenkinek a legrosszabb rémálmaiban szerepel. De sajnos előfordul, ha szeretnénk ha nem. Amikor ez bekövetkezik a legrosszabb, amit tehetünk, hogy pánikba esünk.
Sajnos Budapest és környékén az autópályák miatt igen gyakran van szükség mentésre, így az alábbi cikkünkben segítséget adunk, hogy pánik helyett melyek azok a dolgok, amikre mindenképpen figyeljünk ha lerobbanunk az autópályán.
Biztonság mindenek előtt!
Bárhol és bármikor kerüljünk is bajba a legfontosabb a biztonság. Azonnal kapcsolja be a vészvillogót, és húzódjon félre. Ha tudja folytatni vészvillogóval az utat, akkor próbálja meg megközelíteni a legközelebbi pihenőt. Ha nincs biztonságos hely a megállásra kapcsolja be a vészvillogót, húzódjon félre, és azonnal hagyja el az autót, lehetőleg a jobb oldali kevésbé forgalmas oldalon.
Tipp! Jó ha van elmentve egy autómentő cég száma a telefonban, de ha nincs akkor interneten mobilról gyorsan keressen egyet, és kérjen mielőbb segítséget.
Segítségkérés kizárólag a szalagkorlát mögül!
A segítség kéréshez, és a várakozáshoz húzódjunk a szalagkorlát mögé. A felmérések szerint autópályán a leállósávban akár perceken belül súlyos karambol is történhet az álló autóval, hiszen más autósok 130 km/h közlekednek, és figyelmetlenségből előfordulhat, hogy belemennek a leállósávban veszteglő autóba.
Miért hívjunk autómentő céget?
A főváros és környékén a nagy tranzit forgalom, és az autópályák csatlakozása miatt igen nagy a forgalom, és gyakoriak a lerobbanás, műszaki hiba, baleset miatti vészhívások is.
Cégünk a főváros és környékén végez autómentés több éves tapasztalattal, így a budapesti autómentés területén profinak számítunk. Legyen szó bármilyen gépjárműről mi jövünk és segítünk. Autópályán életveszélyes, ha mi magunk akarunk kereket, vagy autót szerelni. Bízzuk minden esetben profi szakemberekre magunkat.
Hogyan rendelkezik a KRESZ?
A KRESZ szabályai alapján mielőtt az autómentő cég kiér a helyszínre nekünk is vannak kötelességeink. Ilyen az elakadásjelző háromszög kihelyezése 300 méterre a gépjárműtől. Autópályán viszont nem igazán szerencsés a leállósávban sétálgatni, főként ha a látási viszonyok is rosszak. Így mindenképpen a szalagkorlát másik oldalán gyalogoljunk vissza, és akkor tegyük ki a háromszöget gyorsan, hogyha éppen biztonságosnak ítéljük meg a helyzetet.
Összegezve!
Pánik helyett törekedjünk a lehetőség szerinti biztonságra, mielőbb hívjunk segítséget, és biztonságos helyen várjuk az autómentő céget, soha nem próbáljuk autópályán mi magunk megoldani a hibát, mert akár életveszélybe is kerülhetünk.